Monitor LG 27" 27G411A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
SKU: 27G411A-B.AEU
Producator: Lg
Credit module tbi bank 3.4.1
139.21 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor LG 27″ 27G411A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 144Hz, Response time GtG: 5ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1500:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 0.95, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 27G411A-B.AEU Categorie:
Specificații
MNT-Screen-Size
27.x"
Wi-Fi
No
Native aspect ratio
16:9
Ethernet LAN
No
DisplayPort version
1.4
LED backlight
Yes
Panel type
IPS
Anti-glare screen
Yes
HDMI ports quantity
1
High Dynamic Range (HDR) supported
Colour gamut
99%
Maximum refresh rate
144 Hz
Market positioning
Gaming
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Headphone out
Backlight type
Edge LED
sRGB coverage (typical)
99%
Power adapter included
Tip panel
IPS
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Rata de aspect
16:9
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
FreeSync
Da
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Display surface
Matt
HDCP
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
DisplayPort
Response time (fast)
1 ms
Pixel density
82 ppi
AMD FreeSync
Detachable stand
Response time
5 ms
Cable lock slot
Power supply type
Internal
Weight (without stand)
2.9 kg
HDR
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
HDCP version
2.2
Depth (with stand)
220 mm
HDMI cable length
1.8 m
AMD FreeSync type
FreeSync
Cable management
Game mode
FPS counter
Screen shape
Flat
Contrast ratio (typical)
1500:1
Flicker-free technology
Stand included
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
VESA Adaptive Sync support
Built-in KVM switch
G-Sync
NVIDIA G-SYNC
NVIDIA G-SYNC type
G-SYNC Compatible
Response time (MPRT)
1 ms
Weight (with stand)
3.8 kg
Energy efficiency class (HDR)
F
Colour gamut standard
sRGB
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
22 kWh
Feet colour
Black
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
20 kWh
Refurbished
Depth (without stand)
38.5 mm
On Screen Display (OSD)
Digital signal format system
Not supported
HDMI version
2.2
Width (with stand)
611.5 mm
Remote control batteries included
Width (without stand)
611.5 mm
Display number of colours
16.7 million colours
Display brightness (typical)
250 cd/m²
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency class (SDR)
E
Energy efficiency scale
A to G
Built-in camera
Built-in USB hub
DisplayPorts quantity
1
Power consumption (off)
0.3 W
VGA (D-Sub) ports quantity
0
Mini DisplayPorts quantity
Pixel Pitch
0.3114 x 0.3114 mm
Number of USB Type-B upstream ports quantity
Destinat pentru
Gaming
Colour depth
24 bit
Screen-Tech
TN-LEDs
DVI
Swivel arm
HDMI
Product colour
Black
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
68.6 cm (27)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Remote control included
Built-in microphone
Cables included
HDMI
Display diagonal (metric)
68.5 cm
Manual
Package type
Box
BLUETOOTH
Wall mountable
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Package depth
430 mm
Package weight
5.3 kg
Height adjustment
Package width
690 mm
Brand specific technologies
Black Equalizer, Crosshair
Package height
141 mm
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
Height (with stand)
452.4 mm
Height (without stand)
357.8 mm