SKU: SEL70200GM.SYX
Producator: Sony
Disponibilitate:
Doar 2 rămase în stoc
Doar 2 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
543.96 Lei x 24 rate
Descriere
LENS TELE SONY ZOOM 70-200 F2.8
SKU: SEL70200GM.SYX Categorie:
Specificații
Auto focus
Yes
Length
200 mm
Stabilizator de imagine
Nu
Tip lentilă
Zoom
Manual focus
Yes
Maximum magnification
0.25x
Component for
SLR
Lens type
Telephoto zoom lens
Aperture range (F-F)
Number of aspheric elements
3
Camera brands compatibility
Sony
Image sensor format
APS-C, Full frame
Image stabilizer
Lens mount interface
E mount
Focus adjustment
Auto/Manual
Maximum aperture number
2.8
Product colour
Black, White
Lens hood
Harmonized System (HS) code
Filter size
77 mm
Weight
1.48 kg
Minimum aperture number
2.2
Focal length range
70 – 200 mm
Number of diaphragm blades
11
Lens structure (elements/groups)
23/18
Closest focusing distance
0.96 m
Focal length (35mm film equivalent)
105 – 300 mm