SKU: SELP18105G.AE
Producator: Sony
Disponibilitate:
Doar 1 rămase în stoc
Doar 1 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
167.60 Lei x 24 rate
Descriere
Obiectiv SONY SELP18105G G Master OSS 18-105mm, F4, Montura Sony E
SKU: SELP18105G.AE Categorie:
Specificații
Auto focus
Yes
Zoom capability
Yes
Component for
MILC
Image sensor format
APS-C
Lens type
Telephoto zoom lens
Stabilizator de imagine
Da
Tip lentilă
Zoom
Lens viewing angle, diagonal
76 – 15°
Maximum magnification
0.11x
Compatibility
NEX-3/5/6/7
Length
175 mm
Product colour
Black
Quantity per pack
1 pc(s)
Lens mount interface
Sony E
Minimum focal length (35mm film equiv)
27 mm
Lens structure (elements/groups)
16/12
Number of diaphragm blades
7
Package height
250 mm
Package depth
250 mm
Package weight
1 kg
Country of origin
Japan
Weight
840 g
Package width
250 mm
Lens hood
Minimum aperture number
2.2
Closest focusing distance
0.45 m
Maximum aperture number
4
Filter size
72 mm
Diameter
8 cm
Focal length range
18 – 105 mm
Focal length (35mm film equivalent)
27 – 157.5 mm
Maximum focal length (35mm film equiv)
157.5 mm