ASUS TUF-GAMING-750B-EVO. Total power: 750 W, AC input voltage: 100
SKU: 90YE00D5-B0NA00
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
92.63 Lei x 4 rate
Descriere
ASUS TUF-GAMING-750B-EVO. Total power: 750 W, AC input voltage: 100 – 240 V, Power Factor Correction (PFC) type: Active. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 50 cm, SATA power cable length: 400,120 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Bronze. Product colour: Black, Cooling type: Active, Number of fans: 1 fan(s). Cables included: CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
SKU: 90YE00D5-B0NA00 Categorie:
ATX
Cooling type
80 PLUS certification
80 PLUS Bronze
Certificare 80 Plus
80 PLUS Bronze
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
ATX
Fan location
Top
Total power
750 W
Combined power (+12V)
750 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+12V)
62.5 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
PCI Express power connectors (8-pin)
3
Number of SATA power connectors
4
Motherboard power cable length
50 cm
ATX version
3.1
PCI Express power cable length
60 cm
Mean time between failures (MTBF)
120000 h
Bearing technology
DBB
SATA power cable length
400,120 mm
Max output current (+3.3V)
12 A
PSU-Power
750 W
Power protection features
Overheating, Over current, Over power, Under voltage, Over voltage, Short circuit
Combined power (+3.3V)
80 W
Combined power (+5V)
80 W
Max output current (+5V)
12 A
Product colour
Black
Width
140 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
Cables included
CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package type
Box
AC input voltage
100 – 240 V
Weight
1.41 kg
Package height
127 mm
Package depth
182 mm
Package width
282 mm
Package weight
2.11 kg
Peripheral (Molex) power cable length
400,120 mm