ASUS TUF-GAMING-850G-EVO. Total power: 850 W, AC input voltage: 100
SKU: 90YE00SA-B0NA00
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
145.42 Lei x 4 rate
Descriere
ASUS TUF-GAMING-850G-EVO. Total power: 850 W, AC input voltage: 100 – 240 V, Power Factor Correction (PFC) type: Active. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 50 cm, SATA power cable length: 400,120 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Number of fans: 1 fan(s). Cables included: CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
SKU: 90YE00SA-B0NA00 Categorie:
ATX
Cooling type
80 PLUS Gold
Combined power (+12V)
3.6 W
Max output current (+12V)
0.3 A
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
ATX
Fan location
Top
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
110 W
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
PCI Express power connectors (8-pin)
1
Combined power (+5V)
110 W
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Number of SATA power connectors
4
Motherboard power cable length
50 cm
Total power
850 W
PCI Express power cable length
50 cm
ATX version
3.1
Mean time between failures (MTBF)
120000 h
Bearing technology
DBB
SATA power cable length
400,120 mm
PSU-Power
850 W
Power protection features
Overheating, Over current, Over power, Under voltage, Over voltage, Short circuit
Product colour
Black
Width
140 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
Cables included
CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package type
Box
AC input voltage
100 – 240 V
Package height
127 mm
Package depth
182 mm
Package width
282 mm
Weight
1.35 kg
Package weight
21 kg
Peripheral (Molex) power cable length
400,120 mm