SKU: R-PF600X-HD0B-JGEU
Producator: Deepcool
Credit module tbi bank 3.4.1
49.36 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa DEEPCOOL PF600X 600W, ATX, ACTIVE PFC, 80 PLUS BRONZE
SKU: R-PF600X-HD0B-JGEU Categorie:
Specificații
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
80 PLUS certification
80 PLUS Bronze
Screws included
Yes
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Fan diameter
12 cm
Mean time between failures (MTBF)
40000 h
Recomandat Gaming
Nu
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Motherboard power cable length
55 cm
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
PCI Express connector
Cabling type
Non-Modular
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Power Factor Correction (PFC) type
Active
PCI Express power cable length
55 cm
ATX version
2.52
PCI Express power connectors (8-pin)
2
Hold time
16 ms
Number of SATA power connectors
3
Total power
600 W
Input current
5 A
Cable tie(s) included
Peripheral (Molex) power cable length
900 mm
Max output current (+3.3V)
16 A
Max output current (+5V)
16 A
Bearing technology
HYB
Sustainability certificates
ErP, Triman
Max output current (+12V)
0.3 A
Modular
No
PSU Type
ATX
Conectivitate
Non Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Bronze
Efficiency
PSU-Power
600 W
Combined power (+12V)
3.6 W
CPU power cable length
62 cm
SATA power cable length
450,600,750 mm
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Cables included
AC
Width
150 mm
Height
86 mm
Package type
Box
On/off switch
Depth
140 mm
AC input voltage
200 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Number of SATA power cables
2
Compliance certificates
CCC, CE, KC, RCM, TÜV mark, WEEE
Putere sursă
600 W
Numar de ventilatoare
1x 120 mm
Sursa Modulara
Dimensiuni
150 x 140 x 86 mm
Permite Asamblare
Standard
20+4 Pin ATX
1
SATA
6
-12V
0.3 A
Rail +12V
1
PFC
Activ
6+2 PCI-E
4+4 Pin ATX/EPS
+5V
16 A
+3.3V
16 A
Molex
Permite Wire Management
+12V 1
50 A
+5Vsb
3 A
Eficienta
88%
Voltaj/Amperaj
200 – 240 VAC50 – 60 Hz5 A