SKU: R-PS750G-FE0B-JGEU
Producator: Deepcool
Credit module tbi bank 3.4.1
101.53 Lei x 4 rate
Descriere
SURSA DEEPCOOL PS750G 750W 80 PLUS GOLD
SKU: R-PS750G-FE0B-JGEU Categorie:
Specificații
PSU Type
SFX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Modular
Yes
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
PCI Express connector
Total power
750 W
Combined power (+12V)
750 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+12V)
62.5 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
Bearing technology
FDB
Cable tie(s) included
PCI Express power connectors (8-pin)
1
Input current
10 – 5 A
Hold time
16 ms
Number of SATA power connectors
3
ATX version
3.1
Power supply unit (PSU) form factor
SFX
Fan diameter
9.2 cm
PCI Express power cable length
45 cm
Sustainability certificates
ErP, Triman
Efficiency
80Plus-Gold
Motherboard power cable length
35 cm
PSU-Power
750 W
PFC
CPU power cable length
50 cm
Peripheral (Molex) power cable length
120 mm
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Depth
100 mm
Manual
Warranty-Period
5 year(s)
Package type
Box
Width
125 mm
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Height
63.5 mm
SATA power cable length
300,120 mm