SKU: PSAT6100A2MCVCZ01B
Producator: Njoy
Credit module tbi bank 3.4.1
114.16 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa NJOY ALPHA+ 1000W 80+ GOLD, ATX, Active PFC, Modulara, Protectie OVP / OCP / OTP / UVP / SCP / OPP, Tehnologie Zero Fan, negru
SKU: PSAT6100A2MCVCZ01B Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Motherboard power cable length
60 cm
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
CPU power cable length
55 cm
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
ATX version
2.52
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Total power
1000 W
Combined power (+12V)
999.6 W
Max output current (+12V)
83.3 A
SATA power cable length
150,450 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,450 mm
PCI Express power connectors (8-pin)
1
PCI Express power cable length
60 cm
Bearing technology
Hydraulic
Master (outer) case width
590 mm
Master (outer) case length
450 mm
Master (outer) case height
275 mm
Products per master (outer) case
8 pc(s)
Efficiency
89%
Number of PATA power connectors
9
Master (outer) case net weight
22.1 kg
Master (outer) case gross weight
23.6 kg
PSU-Power
1000 W
PFC
Product colour
Black
Certification
CE, RoHS
Width
150 mm
Height
86 mm
Package type
Box
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Package width
215 mm
Depth
160 mm
Package weight
2.76 kg
Package depth
280 mm
Package height
12.5 mm