SKU: FWD-75XR90
Producator: Sony
Disponibilitate:
Doar 1 rămase în stoc
Doar 1 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
1007.92 Lei x 24 rate
Descriere
TV signage Sony XR90, 75″, 4K. Conectivitate: Tuner TV. Garantie 3 ani + advanced exchange program
SKU: FWD-75XR90 Categorie:
Specificații
Wi-Fi
Yes
Native aspect ratio
16:9
LED backlight
Yes
Ambient light sensor
Ethernet LAN
High Dynamic Range (HDR) supported
High Dynamic Range (HDR) technology
Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Introduction year
2024
USB 2.0 ports quantity
2
Display technology
LED
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
HDCP
Supported graphics resolutions
3840 x 2160
Screen shape
Flat
Energy efficiency class (SDR)
D
Web browser
Depth (without stand)
48 mm
On/Off timer
Smart TV
HDCP version
2.3
HDMI ports quantity
4
Panel mounting interface
300 x 300 mm
Digital audio optical out
1
PC in (D-Sub)
No
Internet TV
Apple AirPlay 2 support
Auto volume leveller
Common interface Plus (CI+)
Audio Return Channel (ARC)
Electronic Programme Guide (EPG)
Desktop stand
Tuner type
Analog & digital
Digital signal format system
DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Teletext function
Sleep timer
Energy saving mode
VESA mounting
Energy efficiency scale
A to G
Energy efficiency class (HDR)
G
App distribution platform
Google Play
Enhanced Audio Return Channel (eARC)
Number of speakers
8
Parental control
Consumer Electronics Control (CEC)
BRAVIA Sync
24p support
Browsing
Motion interpolation technology
XR Motion Clarity
Native refresh rate
120 Hz
Operating system installed
Android TV
Bluetooth profiles
A2DP, AVRCP, HID, HOGP, SPP
Rollable display
No
Teletext
1000 pages
Calman Ready
USB recording
RF ports quantity
1
Game features
Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR)
LED backlighting type
Mini LED
Number of tuners
3 tuner(s)
Supported TV bands
UHF, VHF
Operating system version
12
RMS rated power
70 W
Audio output channels
2.2.2 channels
Audio decoders
DTS Digital Surround, DTS Express, DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Audio
Backlight dimming technology
Local Dimming
Picture processing technology
Sony Dynamic Contrast Enhancer, Sony Live Colour
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
83 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
143 kWh
Width (with stand)
1667 mm
Depth (with stand)
397 mm
Height (with stand)
972 mm
Weight (with stand)
45 kg
Width (without stand)
1667 mm
Height (without stand)
960 mm
Stand width
165.7 cm
E-manual
Diagonala
75"
HD type
4K Ultra HD
BLUETOOTH
Product colour
Black
Bluetooth version
5.3
Wi-Fi standards
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Ethernet LAN (RJ-45) ports
Remote control included
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Cables included
AC, USB
AC input frequency
50 Hz
AC input voltage
220 – 240 V
Power consumption (standby)
0.5 W
Display diagonal
190.5 cm (75)
Package depth
200 mm
Package weight
56 kg
Display diagonal (metric)
189 cm
Analog signal format system
PAL BG, SECAM D/K
Power consumption (typical)
472 W
Package width
1788 mm
Package height
1105 mm