SKU: LH55QBCEBGCXEN
Producator: Samsung
Credit module tbi bank 3.4.1
203.49 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor signage SAMSUNG QB55C, 55″, 350nit, 16/7, UHD, panel VA, 8ms, contrast static 4000:1, mătuire 2%, Tizen 7.0, MagicINFO S10, CPU A72*4, stocare 8GB. Symmetric design, center IR, temperature sensor, Workspace (Microsoft365/VMWare/RDP), auto source switching & recovery, Dicom simulation mode, Director Mode, SmartView+, Upgradable Web-Engine Tizen Enterprise Platform, Smart Calibration, Video Conference Solution. Conectivitate: WiFi, BT, 3xHDMI2.0, HDCP2.2, 2xUSB2.0, 1xLAN, 1xRS232C, Audio In Stereo Mini Jack, RS232C out. IP5x (Dust proof), Landscape & Portrait, boxe 2x10W, rama 9.2mm T/L/R 11.2mm B, dimensiuni 1235.1×707.9×46.3mm, VESA 200×200, greutate 18.1kg, consum max 143W. Garantie 3 ani. Necesita suport de perete sau stand mobil; pentru Signage necesita licenta MagicINFO
SKU: LH55QBCEBGCXEN Categorie:
Yes
RGB colour space
NTSC
Colour gamut
72%
Display brightness
350 cd/m²
Contrast ratio (typical)
4000:1
Panel mounting interface
200 x 200 mm
Energy efficiency class (SDR)
G
Vertical scan range
48 – 75 Hz
Response time
8 ms
Operating system installed
Tizen
Pixel Pitch
0.315 x 0.315 mm
HDMI ports quantity
3
USB ports quantity
2
Stand included
No
Placement supported
Indoor
Horizontal scan range
30 – 81 kHz
Haze rate
2%
VESA mounting
Energy efficiency scale
A to G
DisplayPorts quantity
0
RJ-45 input ports
1
Mounting-Type
Wall
Purpose
Universal
Remote (IR) input
1
RS-232 input ports
Computer system
HDMI input ports quantity
3
Operating hours (hours/days)
16/7
Pixel frequency (max)
594 MHz
Power consumption (sleep)
0.5 W
Digital signage flat panel
Computer system type
System on Chip (SoC)
Diagonala
55"
Luminozitate
350nit
Functionare
16/7
OS
Tizen 7
MediaPlayer
Nu
Display weight
15.7 kg
Bezel colour
Charcoal Black
Operating system version
7.0
Display depth
28.5 mm
Optional features
Bezel width (bottom)
1.15 cm
Bezel width (side)
1.15 cm
Bezel width (top)
Flash memory
8000 MB
RS-232 output ports
Audio out (mini jack)
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
85 kWh
Display width
1237.9 mm
Display height
708.8 mm
HD type
4K Ultra HD
BLUETOOTH
Built-in processor
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
10 – 80%
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Certification
Class B 60950-1, 62368-1
Package depth
148 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Power consumption (typical)
154 W
Display diagonal (metric)
138 cm
Package width
1403 mm
Package height
835 mm