SKU: SPPS-TP-500
Producator: Spacer
Disponibilitate:
Doar 2 rămase în stoc
Doar 2 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
41.49 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa Spacer ATX True Power TP500, 500W, PFC activ, fan 120mm, 2x PCI-E (6), 5x S-ATA, 1x P8 (4+4), retail box, „SPPS-TP-500”
SKU: SPPS-TP-500 Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Recomandat Gaming
Da
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
No Certification
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Combined power (+5Vsb)
12.5 W
Max output current (+5Vsb)
2.5 A
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Yes
PCI Express connector
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Number of SATA power connectors
5
PCI Express power connectors (8-pin)
2
Max output current (+3.3V)
18 A
Max output current (+12V)
0.5 A
Combined power (+12V)
6 W
Max output current (+12V1)
29 A
Max output current (+12V2)
29 A
Max output current (+5V)
19 A
Total power
500 W
Putere sursă
500 W
PSU-Power
500 W
PFC
Active
AC input voltage
230 V
Sursa Modulara
Nu
Permite Asamblare
Standard
20+4 Pin ATX
1
4+4 Pin ATX/EPS
1
-12V
0.3 A
+5V
18 A
Tip sursa
+3.3V
16 A
SATA
4
+12V 1
15 A
Permite Wire Management
+5Vsb
2 A
6+2 PCI-E
+12V 2
14 A